Jeszcze niedawno pierwsza klasa szkoły podstawowej była momentem, kiedy dziecko poznawało głównie świat literek oraz cyferek. Obecnie jest to czas, kiedy dziecko zapoznaje się ze światem nowoczesnych technologii, od których nie tylko nie można uciec, ale również trzeba się z nimi zapoznawać od najmłodszych lat, oczywiście w określony sposób oraz w określonej liczbie godzin tygodniowo. Warto jednak, żeby dziecko od początku przyswajało wiedzę związaną z zakresem informatyki oraz techniki i elementów programowania, ponieważ nigdy nie wiadomo, co przyniesie dorosłe życie.
Klasa 2 to idealny czas, aby przyjrzeć się, w którą stronę kierują się zainteresowania Twojego dziecka. Od tego być może zależeć jego dalszy rozwój oraz wykształcanie się jego przyszłych predyspozycji. To także moment, w którym można sprawdzić, jak dziecko radzi sobie z logicznym i analitycznym podchodzeniem do problemów oraz kwestiami związanymi stricte z technologią informatyczną. O ile klasa 1 była podstawowym, bazowym spotkaniem z komputerem oraz jego obsługą, a także poruszaniem się po internecie, o tyle klasa 2 jest czasem na sprawdzenie, czy dziecko faktycznie jest zainteresowane tym tematem.
Podczas planowania i organizowania edukacji dziecka warto zadbać, aby jego rozwój związany był również z korzystaniem z Internetu oraz komputera – bez tych podstawowych umiejętności dziecko może mieć nieco utrudniony start w dorosłym życiu. Jeśli nasze dziecko nie wykazuje zainteresowania technologiami informatycznymi, a chcemy, aby dowiedziało się podstaw, nawet w klasie 3 jest na to doskonały sposób. Korzystanie z komputera oraz Internetu na dalszym etapie edukacji jest niemal koniecznością, aby nadążyć zarówno za rówieśnikami, jak i samym światem.
W klasie 4 informatyka pojawia się jako regularny przedmiot szkolny. Jej celem jest przygotowanie dziecka do korzystania z podstawowych programów i funkcji, jakie znajdzie w komputerze oraz w Internecie. Squla oferuje quizy sprawdzające z zakresu tych zagadnień. Co więcej, nasza platforma umożliwia zapoznawanie się z obszarami robotyki, a także kodowania i analitycznego podchodzenia do wszelkiego rodzaju problemów, jakie dziecko napotyka na swojej drodze.
Niektórzy uważają, że kodowanie czy programowanie przeznaczone jest jedynie dla studentów wyższych uczelni. Nic bardziej mylnego, ponieważ wprowadzanie takich elementów na etapie klasy 5 jest świetnym sposobem na rozwijanie w dziecku talentu logicznego myślenia, a także analitycznego podchodzenia do problemów i rozkładania ich na czynniki pierwsze. W Squli znajdziesz quizy dotyczące korzystania z komputera i wszystkiego, co z nim związane, w formie zabaw oraz łamigłówek czy coraz trudniejszych do przejścia misji.
Twoje dziecko lubi korzystać z komputera? Przyszło Ci do głowy, aby poszerzyć jego umiejętności o kodowanie i programowanie? W przyszłości takie umiejętności mogą stać się jego pasją alboe bardzo dobrze płatnym zajęciem zawodowym. Umiejętność analitycznego podchodzenia do problemów oraz rozkładania ich na czynniki pierwsze może przydać się w dorosłym życiu, bardziej niż nam się wydaje.